Policisti Policijske uprave Koper so v zadnjih 24ih urah intervenirali v 42 nujnih primerih in na številko 113 prejeli skupno 106 klicev. Obravnavali so 2 prometni nesreči z materialno škodo, s področja kriminalitete so obravnavali 1 vlom in 2 tatvini, zaradi kršitev javnega reda je bilo 6 intervencij. Policisti na območju Policijske uprave Koper v zadnjih 24ih urah niso obravnavali ilegalnih prehodov državne meje.
V Izoli je nekdo državljanoma Nemčije ukradel dve električni kolesi, zaklenjeni ob drog javne razsvetljave. Kolesi sta vredni 5500 evrov.
V eni od osnovnih šol v okolici Kopra je nekdo v sanitarijah zakuril nosilec WC papirja, ki je pogorel v celoti, poškodovane so tudi ploščice. Škode je za 3000 evrov in policisti zbirajo obvestila za potrditev suma storitve kaznivega dejanja poškodovanja tuje stvari.
Ob 1.50 je v bloku na Krožni cesti v Kopru 35-letni domačin kršil javni red in mir. Pod vplivom alkohola je kričal in trkal po vratih dvigala ter s tem motil nočni mir stanovalcev bloka. Po prihodu policistov na kraj se je pričel nedostojno vesti in jih žaliti ter pozivati k pretepu. Prav tako ni upošteval zakonitih ukazov, naj preneha s kršitvijo, zatem pa je vstal in se postavil v borbeni položaj z dvignjenimi rokami. Policisti so uporabili prisilna sredstva in mu odredili pridržanje.
Kriminalisti PU Koper so na Okrožno državno tožilstvo v Kopru podali kazensko ovadbo zoper dve fizični osebi. Ovadili so direktorico gospodarske družbe z Obale, in sicer zaradi utemeljenega suma storitve kaznivega dejanja Zlorabe položaja ali zaupanja (po 1. in 2. odstavku 240. člena KZ-1) in kaznivega dejanja Overitve lažne vsebine (po 1. odst. 253. členu KZ-1), ki ga je storila v sostorilstvu z materjo.
Kriminalistično preiskavo zlorabe položaja direktorice gospodarske družbe so kriminalisti pričeli na podlagi ovadbe Finančne uprave RS, drugo kaznivo dejanje pa so zaznali med to preiskavo, ki jo je usmerjalo Okrožno državno tožilstvo iz Kopra.
Ugotovili so, da je direktorica zlorabila svoj položaj v letu 2017, ko je brez soglasja družbenikov in v nasprotju z interesi družbe porabila skoraj 200.000 evrov sredstev družbe za osebne namene, t. j. za delno plačilo kupnine nepremičnin, ki so nato postale njena last. Tako pridobljene nepremičnine je nato v letu 2018 »zavarovala« s hipoteko v korist njene mame, ki je bila izvedena na osnovi lažne posojilne pogodbe med direktorico in mamo. Notarki, ki je to posojilno pogodbo overila, sta osumljenki prikrili, da je njena vsebina neresnična in s tem storili kaznivo dejanje Overitve lažne vsebine.
Za kaznivo dejanje Zloraba položaja ali zaupanja je zagrožena kazen zapora od enega do osmih let, za kaznivo dejanje Overitev lažne vsebine pa kazen zapora do treh let.